Skip to content

Steinway & Sons zmienił lokalizację fabryki

Z 57 na 43 wschodnią ulicę Nowego Jorku – Steinway & Sons zmienia lokalizację salonu w Nowym Jorku.

Marka wiodąca prym na rynku fortepianowym przejmuje siedzibę po Międzynarodowym Centrum Fotografii. Kierownik firmy podpisał umowę wynajmu powierzchni 12192m2 na 15 lat. Zagospodarują parter, piwnicę i 33 piętro w budynku na 1 133 alejce 43 wschodniej ulicy.

Parter będzie salą pokazową z przeszkloną witryną od podłogi do sufitu. W piwnicy, jak to miało miejsce i w poprzedniej lokalizacji, będzie pomieszczenie do testowania instrumentów, zaś na 33 piętrze powstanie biuro, oraz studio nagrań.

Nowa siedziba ma posiadać bardziej publiczny charakter i być w większym stopniu otwarta dla ludzi niż poprzednia. Pani Selldorf powiedziała, że budynek na 57 ulicy był jak „schowany w kanionie”.

Ze względu na rozmiary i wagę fortepianów, przenoszenie ich w różne miejsca jest wymagającym przedsięwzięciem. Zarządcy wybierając nowe lokum, wzięli to pod uwagę. Rampa przy sali pokazowej znacznie ułatwi ustawianie ekspozycji.

Prezes i zarządca firmy mają nadzieję, że to miejsce na stanie się klubem muzycznej społeczności, jakim były dwie poprzednie lokalizacje na ulicach 14 i 57.


Hol w salonie Steinway & Sons  – 111 West 57th Street, Manhattan

źródło zdjęcia: http://cityroom.blogs.nytimes.com/2013/03/26/steinway-to-sell-its-famed-showroom-building/”