Skip to content

Niewidomy Patryk pokazuje piękno muzyki Chopina

Patrycjusz Kisła to niezwykle uzdolniony, niewidomy pianista z Legnicy. Zaczął grać w wieku 12 lat. Obecnie myśli o podjęciu studiów na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Muzyka jest dla niego priorytetem. Ale zaocznie chciałby jeszcze studiować drugi kierunek.


From youtube – Chopin.Polonez A-dur Patryk Kisła Legnica – http://www.youtube.com/watch?v=6C_fFyLIOSM
Kiedy Patryk koncertuje, jego interpretacje utworów chopinowskich są bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność. Chopin jest dla niego absolutnym klasykiem, króry wywiera na niego cały czas ogromny wpływ na styl i wykonawstwo. Oprócz Chopina jednak młody legniczanin gra także Franciszka Liszta, Beethovena, Mozarta i Haydna.Patryk chce popularyzować muzykę poważną i samego Chopina. Chce organizować w Legnicy koncerty, wieczorki lub poranki chopinowskie. Ma nadzieję, że pomogą mu w tym władze miasta. Chce pokazywać piękno muzyki, ale nie chce grać sam, lecz ściągnąć młodzież, która mogłaby pokazać swoje możliwości.
Patryk jest także uzdolniony plastycznie, rzeźbi w ceramice, ćwiczy aikido, … strzela z łuku. W 2011 r. występował już w Filharmonii Narodowej, w 2012 r. w Bibliotece Narodowej. Teraz czeka na kolejne zaproszenia …

Red.