Skip to content

Nastoletnią pianistkę Isatę Kanneh-Mason wspiera sam sir Elton John

Isata Kanneh – Mason Isata ma w domu cztery fortepiany, musi jednak dzielić się nimi z jej sześciorgiem rodzeństwa. Isata poświęca na grę około czterech godzin dziennie w swoim domu w Nottingham.

Isata Kanneh-Mason plays Chopin Op 10 No 5 Etude – by www.youtube.com/watch?v=LFeAbA00ctc

Muzyczne zamiłowanie dzieli się z sześciorgiem muzycznie uzdolnionym rodzeństwem. Nastolatka zakwalifikowała się do finału konkursu „BBC Musician of the Year competition”. Pianistka zdobyła już garść wyróżnień muzycznych, w tym najwyższe noty w Wielkiej Brytanii w czasie egzaminów z fortepianu. Występowała także w Los Angeles z gwiazdą pop, sir Eltonem Johnem.

Sir Elton pochwalił jej poświęcenie i grę, teraz płaci £ 9000  za naukę w Royal Academy of Music w Londynie w ramach jego wsparcia dla utalentowanych młodych muzyków.

Isata powiedziała, że podczas występu z gwiazdą pop była zdenerwowana, ale równocześnie podekscytowana.

„Kiedy usłyszał jak gram ( w Akademii Królewskiej ), powiedział, że chciałby mnie sponsorować”.

Isata grę na fortepianie rozpoczęła w wieku sześciu lat. Od tamtej pory muzyka i gra na fortepianie zdominowały jej życie.

Jej celem jest oczywiście gra muzyki klasycznej – Chopina, Scarlattiego i Rachmaninowa. Są oni bowiem wśród jej ulubionych kompozytorów.

„Lubię także słuchać muzyki pop, ale nie ją grać. Nie myślę też o byciu muzykiem pop, ale doświadczenie bycia na scenie z Eltonem było niesamowite”.

Red.