Skip to content

Monster Piano – pianino, na którym grasz… nogami

Monster Piano to dwuoktawowy 25 klawiszowy instrument, zaprojektowany głównie z myślą o dzieciach, jest jednak także doskonałą zabawą dla osób dorosłych lubiących zarówno grę na pianinie, jak i technonowinki. A cena takiego cacka to bagatela… 6500 dolarów (podstawowa wersja). Pianino wykonane jest z wytrzymałego akrylu i przeznaczone do długotrwałego stosowania. Występuje w kilku wersjach (co do ilości oktaw).

Monster Piano przypomina budową pianino. Jego klawisze są jednak tak duże, że gra się na nim… nogami. Każda oktawa w instrumencie ma około 1,40m. Trzy oktawy fortepianu zajmują już miejsce ponad 4m. Zestaw pięciu oktaw potrzebuje zaś ponad 6,5m. Monster Piano może grać na każdej powierzchni.

 

Phantom of the Opera, Bach Duo on a floor keyboard – by http://www.youtube.com/watch?v=te4SqP-X8GA&list=RDM_xlPFaC-QU

Idealnym rozwiązaniem przy zakupie jest zestaw trzy lub pięcio-oktawowy. I takie instrumenty sprzedawane są najczęściej. Choć można także wybrać wersję dwuoktawową. Moduły można ze sobą łączyć za pomocą silnych magnesów, które sprawiają, że instalacja i dezinstalacja jest dziecinnie prosta. Każdy z nich zawiera zasilacze i układy połączeń wzajemnych. Każdy moduł jest odrębną jednostką i waży około stu kilogramów.

Zasada działania Monster Piano jest bardzo prosta. Pianino posiada wbudowany serwer, który pozwala użytkownikom na łączenie się serwera za pośrednictwem Internetu z ich osobistym urządzeniem. Użytkownicy mogą kontrolować wszystkie funkcje, oprogramowanie do nauki i gry ze swoich iPhonów, iPadów, urządzeń z systemem Android, tabletów, PC lub komputera stacjonarnego.

Monster Piano Pakiet w komplecie zawiera klawiaturę i głośniki wraz z oprogramowaniem do nauczania muzyki i tańca, z możliwością nagrywania i metronom. W komplecie także panel świetlny – tutorial zawierający przykładowe utwory (solówki, duety, tria), które są podświetlane w zależności od tonu, który ma zostać odegrany. Wszystkie klawisze są oznaczone super jasnymi diodami LED wbudowane. Pakiet zawiera także poradnik dla nauczyciela.

Cena zakupu w przypadku wersji mini to 6500 dolarów, 3-oktawowa wersja (36 klawiszy) to już 14,000 dolarów, zaś największa 60 klawiszowa 5-oktawowa to wydatek rzędu 21,000 dolarów.

Na podst. http://monsterpiano.com/whats-a-monster-piano