Skip to content

19 maja rusza nabór do Technikum Budowy Fortepianów

Tylko dwa tygodnie będzie trwał nabór do elitarnej szkoły ponadgimnazjalnej – Technikum Budowy Fortepianów. Nabór rozpocznie się 19 maja i potrwa do 6 czerwca. To jedyna szkoła w Europie i jedna z niewielu na świecie, która przygotowuje w profesjonalny sposób fachowców do pracy w zawodzie technik budowy fortepianów i pianin, specjalność budowa fortepianów i pianin oraz naprawa fortepianów i pianin.
Szkoła uczy w zawodzie, po której ryzyko bezrobocia jest znikome. Szkoła jest częścią Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu. Absolwenci tej szkoły pracują w wielu renomowanych firmach naprawy i budowy fortepianów, filharmoniach, teatrach, szkołach muzycznych w Polsce, a także za granicą. Nie ma wśród nich osób bezrobotnych.
Specyfika uczelni związana jest z zainteresowaniami i uzdolnieniami artystycznymi uczniów. Młodzież TBF odnosi sukcesy w różnego rodzaju przeglądach artystycznych, np. festiwalach piosenki i programach telewizyjnych takich jak: „Szansa na sukces” i „Mam talent”. Tradycją TBF-u stały się zespoły jazzowe wokalno-instrumentalne. Od wielu lat wśród uczniów technikum jest laureat Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Program nauczania obejmuje cztery lata. Podzielony jest na przedmioty ogólnokształcące i zawodowe, takie jak: rysunek techniczny, obrabiarki i urządzenia, technologia, akustyka, instrumentoznawstwo, projektowanie instrumentów klawiszowych, materiałoznawstwo oraz artystyczne: gra na fortepianie, podstawy teorii muzyki.
Przy szkole działa bursa z 150 miejscami noclegowymi.
Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
Technikum Budowy Fortepianów,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
ul. Rzemieślnicza 6, 62-800 Kalisz
telefon: (62) 766 55 13