Skip to content

Klavins UC – pierwsze jednostrunowe pianino na świecie

Klavins UC jest pierwszym na  świecie jednostrunowym i wykonanym ręcznie pianinem. Został on stworzony w pracowni Klavier-Klinik w Balingen w Niemczech we współpracy z pianistą Nilsem Frahm’em.

by http://www.klavins-pianos.com/unacorda_en.htm
Instrument posiada ramę wykonaną ze stali nierdzewnej. Zakres instrumentu to 64 klawisze od A1 do c4. Posiada wysoką dynamikę dźwięku oraz szybki i precyzyjny mechanizm. Pianino posiada otwartą konstrukcję. W połączeniu z niską masą ramy ze stali nierdzewnej waży on razem 100 kg.
Do chwili obecnej produkcja limitowana obejmuje serię 12 instrumentów. Wszystkie wykonane są ręcznie. Nie da się jednak jednoznacznie określić czasu produkcji takiego „cacka”. Do każdego bowiem należy podejść w indywidualny sposób. Pierwsza seria ma zostać wypuszczona z produkcji najpóźniej do października 2014 roku.
Okres gwarancji jednostrunowego pianina wynosi pięć lat od daty dostawy. Gwarancja obejmuje wszystkie części i funkcje instrumentu, z wyjątkiem wad spowodowanych przez normalne użytkowanie.
Ze względu na swoją konstrukcję i specjalny procesu produkcyjny Klavins UC producent gwarantuje, że jakość dźwięku każdego instrumentu prezentuje niezmiennie wysoki poziom. Jest to o tyle ważne, że jakość dźwięku tradycyjnie przygotowanego instrumentu często ma istotne różnice w niemal każdej marce i modelu.
Model podstawowy Klavins UC kosztuje € 9,970 w tym 19% VAT. Cena ta jest wiążąca dla wszystkich zleceń aż do 31 sierpnia 2014.
Zapytania dotyczące zamówień należy kierować pocztą elektroniczną na adres Davida Klavins – david@klavins-pianos.com