Skip to content

Fortepian jak wieloryb

Nietypowy kształt, nawiązujący wyglądem do wieloryba to nowy luksusowy fortepian zaprojektowany przez polskiego designera Roberta Majkuta. Nowy fortepian o nazwie Whaleton znacznie odbiega od utartych schematów, ale może się podobać zarówno znawcom sztuki, jak i potencjalnym nabywcom.

Źródło: Whaletone.com
Fortepian sceniczny łączy zaawansowaną technologię cyfrową oraz wysokiej klasy komponenty. Nie jest podawana cena instrumentu, ale jest ona dostępna dla klientów zainteresowanych jego kupnem. Wedgłu specjalistow z branży cena oscylować może wokół co najmniej 500 tysięcy dolarów.

Whaletone, oprócz niecodziennego wyglądu, posiada możliwość integracji z urządzeniami zewnętrznymi, np. odtwarzaczem CD, wewnętrznym procesorem dźwięku z equalizerem czy wyświetlaczem LED. Sercem instrumentu jest fortepian firmy Roland z technologią SuperNATURAL Piano.

Fortepian jest dostępny w kolorach pomarańczowym, różowym, niebieskim, fioletowym, czekoladowo-białym, kremowym i oczywiście czarnym i białym. Robert Majkut, designer fortepianu poinformował, że 1% ceny każdego z instrumentów zostanie przekazany na cele fundacji działającej na rzecz ochrony wielorybów.

Red. na podst. Whaletone.com