Skip to content

Dlaczego chowasz swoje pianina i fortepiany przed klientami ?

Dlaczego Internet stał się̨ niezbędnym narzędziem z którego korzystać́ powinien skuteczny sprzedawca pianin i fortepianów ?

Być może myślisz sobie, „prowadzę biznes, sprzedaję / sprzedajemy tak od lat i zawsze działało. Bardzo dobrze mi idzie i nie potrzebne mi te rzeczy”. A może już teraz odczuwasz, że brakuje klientów i że nie ma ich tak dużo jak kiedyś? Być może jest to sygnał, że nadszedł najwyższy czas, ,żeby poważnie zająć się swoim wizerunkiem, obecnością i widocznością w Internecie.

W pierwszym artykule z serii przygotowanej specjalnie dla sprzedawców pianin i fortepianów piszemy o 3 trendach, o których wiedzieć powinna każda osoba zajmująca się sprzedażą. Pierwszy z nich to ogromna i rosnąca popularności Internetu. Drugi, to olbrzymi i wciąż rosnący wpływ, jaki wywiera informacja znaleziona w Internecie przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Ostatni, to dynamicznie rosnące znaczenie urządzeń mobilnych. Te 3 trendy sprawiają, że Internet stał się niezbędnym narzędziem dla każdej osoby pragnącej skutecznie sprzedawać pianina i fortepiany.

 


OGROMNA POPULARNOŚĆ INTERNETU

63%

Internet stał się integralną częścią naszego życia prywatnego oraz zawodowego, z którego korzysta większość Polaków.

 

International Communication Union, specjalistyczna agencja ONZ do spraw telekomunikacji każdego roku wydaje raport na temat komunikacji i telekomunikacji na świecie. Wynika z niego, że 63% Polaków regularnie korzysta z Internetu (Stan na rok 2013). Co więcej, od momentu od kiedy rozpoczęto publikację tych danych (tj. od roku 2005) popularność Internetu w Polsce nieustannie rośnie.

Jest to pierwszy powód, by poważnie się nim zainteresować i zacząć wykorzystywać potencjał jaki w sobie kryje. Tak duża popularność internetu sprawia, że staje się sprawą niezbędną, aby się w nim promować i tworzyć swój wizerunek w sposób świadomy. Ludzie szukają naszej firmy i sprawdzają ją za pomocą internetu czy nam się to podoba czy nie. Co możemy zrobić to uczynić, żeby widzieli nas tak, jak chcemy być widziani.

 

WNIOSKI ?
Internet stał się, lub w niedalekiej przyszłości stanie się najważniejszym medium z którego korzystają Polacy w celu znalezenia informacji. Odpowiednie zadbanie o swój wizerunek i widoczność w Internecie będzie konieczne dla każdego kto pragnie skutecznie sprzedawać.

 


INTERNET NAJWAŻNIEJSZYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI DLA KUPUJĄCYCH

Jeżeli nie masz aktualnej listy pianin i fortepianów oferowanych na sprzedaż na swojej stronie internetowej, to współczesny klient nie wie o ich istnieniu !

 konsumentów zanim wybierze się do sklepu i ostatecznie zdecyduje na zakup, sprawdza firmy i produkty za pomocą Internetu

Nie pokazując swoich ofert w sieci, drastycznie zmniejszasz szansę na dotarcie z nimi do klienta, a w konsekwensji na ich sprzedaż. Jeżeli twoja strona jest nienajlepszej jakości, robisz bardzo słabe pierwsze wrażenie na potencjalnym kliencie. Jeżeli nie posiadzasz strony internetowej, ogromnie redukujesz prawdopodobieństwo, że współczesny klient dowie się o usługach jakie oferujesz.

GE Capital Bank przeprowadziło badania o nazwie „Second Annual Shopper Study” dotyczące tego, jaką rolę odgrywa Internet przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 3220 osób które w niedalekiej przeszłości kupowały produkt o dużej wartości tj. powyżej 500 dolarów. Z badań wynika, że 81% konsumentów zanim wybierze się do sklepu i ostatecznie zdecyduje na zakup, sprawdza firmy i produkty za pomocą Internetu. A ty ? Jakie pierwsze wrażenie robisz na swoim kliencie który znajdzie Ciebie lub twoją firmę za pomocą Internetu ? Czy już rozumiesz dlaczego twierdzimy że chowasz swoje pianina i fortepiany ?

Czy w Polsce Internet jest równie ważny jak w Stanach Zjednoczonych ? Nie ma dokładnych danych na ten temat, ale sami po sobie widzimy, że Niemcy wykazują podobną aktywność w Internecie. Czy kupując np. Aparat cyfrowy, Internet nie jest pierwszym lub jednym z pierwszych miejsc, gdzie będziesz chciał zaczerpnąć informacji? Angażując się i dbając o swój wizerunek w sieci już teraz, możesz sprawić, że pierwsze wrażenie które zrobisz na swoim kliencie będzie doskonałe. Zadbaj o to !

 

WNIOSKI?
Większość konsumentów przeprowadza badanie na temat kupowanego produktu i dostawcy w Internecie. Internet odgrywa bardzo ważną rolę w decyzjach konsumentów na temat tego gdzie i jaki produkt kupią.

 


ROSNĄCE ZNACZENIE URZĄDZEŃ MOBILNYCH

35% POLAKÓW

Korzysta ze smartfonów

Kolejne ważne badanie przeprowadzone zostało na zlecenie firmy xAd przez agencję Nielsen, specjalizującą się w badaniach rynku oraz zbieraniu informacji. Okazuje się, że już teraz 49% Amerykanów używa w pierwszej kolejności urządzeń mobilnych w celu wyszukiwania informacji (w tym informacji na temat usług, produktów oraz firm). Jak myślisz, jakie wrażenie robisz na kliencie, który ogląda twoją stronę niedostosowaną do tych urządzeń ? Jakie wrażenie zrobisz jeżeli twoja strona lub wizytówka będzie na nich wyglądać profesjonalnie ?

Jak sytuacja ma się w Polsce ? Dokładne i aktualne dane na temat wszystkich urządzeń mobilnych (tj. tabletów oraz smartfonów razem) są w Polsce niedostępne. Dostępne są natomiast dane na temat Smartfonów. Ipsos MediaCT we współpracy z Mobile Marketing Association oraz Interactive Advertising Bereau przygotowała raport na temat popularności telefonów typu smartfon. Raport został przygotowany na zlecenie firmy Google. Wynika z niego, że w roku 2013, 35% dorosłych Polaków posiadało i korzystało ze smartfonów. Stanowi to 19% -owy wzrost w liczbie użytkowników smartfonów w porównaniu z rokiem 2012 (16%). Czy warto omijać lub zaniedbywać tak dużą i dynamicznie rosnącą grupę klientów ?

Jaki jeszcze wniosek nasuwa się każdemu kto chociaż raz robił stronę internetową dla siebie lub dla swojej firmy? Co można pomyśleć po przeczytaniu o tak dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach branży mobilnej, która 4-5 lat temu praktycznie nie istniała ? Czy pamiętasz ile czasu i pieniędzy poświęciłeś swojej stronie internetowej ? I teraz co ? Zrobiłeś to tylko po to, żeby po 2 czy 3 latach dowiedzieć się, że twoja strona jest już przestarzała. Internet się zmienia, Internet przyśpiesza. Internet będzie się zmieniał i będzie coraz bardziej przyśpieszał. To bardzo trudne zadanie, żeby nadążyć za tymi zmianami nie zaniedbując jednocześnie tego, co najważniejsze w zawodzie sprzedawcy pianin i fortepianów. Tworząc usługę „Piano Salon” wychodzimy naprzeciw właśnie temu problemowi. Gwarantujemy że będziemy dbać o to, żeby nasi klienci mieli dostęp do najnowszych technologii, a strony salonów fortepianowych oraz mniejszych sprzedawców pianin i fortepianów na Klaviano.com spełniały, a często wykraczały poza najnowsze i najwyższe standardy marketingowe spotykane w innych branżach.

WNIOSKI?
Urządzenia mobilne są ważnym narzędziem dostępu do Internetu dla Polaków, a wszystkie wskazuje na to, że będą się stawać coraz ważniejszym.


… No i co dalej ?

Co możesz uczynić już teraz, żeby zadbać o swój wizerunek, dostępność i widoczność w Internecie ?

W pierwszej kolejności możesz zapisać się, aby otrzymywać tematyczny Newsletter przeznaczony dla ludzi sprzedających pianina i fortepiany przygotowany przez KLAVIANO.COM. W ten sposób podniesiesz swoją świadomość odnośnie sprzedaży w Internecie. Jeżeli wyrazisz zainteresowanie, będziemy regularnie przesyłać wiadomość o nowym artykule dotyczącym sprzedaży pianin i fortepianów w sieci na Twoją skrzynkę pocztową. Newsltetter jest w 100% darmowy. Jest on tworzony w konsultacji ze sprzedawcami z całego Świata i wychodzi naprzeciw problemom, z jakimi spotykają się ludzie tacy jak ty. Pragniemy abyś poświęcając 10-15 minut na przeczytanie kolejnego artykułu z serii, poznał najważniejsze aspekty marketingu w Internecie. Zbieramy i selekcjonujemy najważniejsze informacje i chcemy podawać je w sposób przystępny i poparty poradami liderów branży marketingu internetowego. Pragniemy w przeciągu tych 10-15 minut, przekazać Ci najważniejsze odkrycia na temat marketingu w Internecie, odpowiednio wyselekcjonowane i sprofilowane pod kątem sprzedaży pianin i fortepianów.  Brzmi ekscytująco ? Zapisz się już teraz !

Imię

Adres email (wymagane)

Zapraszam również do rejestrowania salonów, sklepów oraz warsztatów na Klaviano.com. Mam nadzieje, że przygotowane rozwiązania pozwolą Ci jeszcze skuteczniej sprzedawać pianina i fortepiany, a ich prostota i intuicyjność sprawi, że korzystanie z usług Klaviano.com będzie dla Ciebie przyjemnością.

pl

Zobacz co zyskujesz dzięki Klaviano